מאגרי תמונות

מאגרי תמונות חינמיים - הרשימה המלאה

תוכן עניינים

אין ספק כי העולם של היום הולך ונעשה יותר ויותר דיגיטלי, הגיע הזמן להכיר בזה שכולנו מכורים לדברים כמו: תמונות, סרטוני וידאו, קבצי GIF ועוד.

מאגרי תמונות חינמיים מאפשרים לנו להוריד ולהשיג תמונות אשר לא צריך להתמודד עם סוגיות של זכויות יוצרים כאשר משתמשים בהן ברחבי הרשת הדיגיטלית הצבעונית.

בעקבות התהליך ההולך וגובר של הגלובליזציה, אנחנו חשופים הרבה יותר לנושא של תכנים, פרסומים שונים המלווים תמונות וסרטונים ועוד שלל אלמנטים מטריפים שכבר מזמן הצלחנו, בגבורה, לעכל במלואם הדיגיטלית.

בעת פרסום, מיתוג ולעיתים סתם בשביל התחביב, רבים משתמשים בשירות של אתרי תמונות חינם, המאפשרים הורדת תמונות חינמיות של טיפוסים צבעוניים, אנשים על סוגיהם וצבע עורם, תמונות של נוף, טבע ובקיצור, אין-סוף אפשרויות של תמונות באיכות גבוהה לגמרי בחינם וללא כל חשש של ניצול זכויות יוצרים לרעה.

מאגרי תמונות מוכרים, למה זה טוב ומי משתמש בזה?

מבין מאגרי תמונות רבים, היותר מוכרים הם: שאטר-סטוק (SHUTTERSTOCK) ו- PIXABAY. מדובר בשני אתרים המציעים מאגר תמונות חינם לכל מבקש, ללא צורך בהרשמה מורכבת (רק SIGN UP) וללא תשלום כזה או אחר על הורדה או שימוש בתמונות.


באשר לשאלה: מי משתמש במאגרי תמונות? – ובכן, כמעט כולם. החל בחברות גדולות אשר צריכות למתג את העסק וליצור קמפיינים מובילים, דרך אנשים פרטיים שמורידים תמונות עבור אתרי אינטרנט שלהם וכלה בחברות פרסום, מיתוג וקידום אתרים אשר תרים, באופן תמידי, אחר תמונות באיכויות הגבוהות בשוק ומבקשים להשיג זאת ללא עלות, אם אפשר.

מאגרי תמונות בחינם

רגע, לפני אשראי ועניינים, דיברנו על חינם, לא? נכון, הבטחתי ולכן גם אקיים. לא תמיד קיים צורך לשלם כספים ולעיתים, גם החינם מהווה תשובה מספקת עבור רובנו.

קיימים אתרי תמונות נוספים שהם חינמיים לחלוטין והאיכויות שתמצאו בהם, הם גם כן מהגבוהות ביותר, וגם אתרים אלו מציבים סטנדרט כניסה עבור אלו המבקשים להעלות תמונות לאתר. 

מבין האתרים המרובים, אנו ממש ממליצים בחום על:

unsplash
אתר לא רע בכלל שהפתתח מאוד בשנים האחרונות. אנספלאש מציע מגוון תמונות שיווקיות חינמיות, תמונות טבע ונופים, תמונות של הערים הגדולות והמגוון בו הוא נחמד פלוס.

החיסרון הוא בכך שהמאגר, ביחס למובילים בתעשייה של תמונות חינם, הוא יחסית מצומצם ובמידה ואתם זקוקים לתמונות בנישות מאוד ממוקדות וספציפיות, קיימת הסבירות כי פה מעט תתקשו לאתר את אשר אתם תרים אחריו עבור מיתוג העסק, מיתוג החברה או שמא סתם עבור התחביב שלכם.

המלאכה של איתור תמונות היא מדויקת ודורשת מאמץ כזה או אחר העשוי לאתגר אנשים מסוימים וזה בהחלט מובן. התמונות רבות, הצלמים אין-סופיים ועלינו, מתוך אוקיינוס שלם, לבחור את אשר הכי מדויק לנו.

מבין שלל האתרים המציעים תמונות חינם, כנראה ומקום ראשון , מבחינתי בכל אופן, שייך לאתר הנקרא:
אתרי תמונות

אתר לא פחות ממצוין המאפשר גישה לגמרי חופשית וחינמית עבור כל גולש וגולשת לאחר הקלדה של שני פרטים וחצי ב-SIGN UP. עבדכם הנאמן משתמש באתר זה כבר מספר שנים, מבסוט עד הגג ממנו ובדרך כלל, לא נאלץ לשלם על תמונות ממאגרים אחרים.

אחלה! – מאוד מומלץ! – הירשמו ותוכלו לסייר במאגר הזה ולהוריד בחינם תמונות באיכות סופר גבוהה. 

אפשר להרחיב עד מחר על האופציות אשר קיימות בפנינו – אנשי הדיגיטל וחובבי הדיגיטל. מבין המאגרים השונים, קיימים כאלו אשר ממש תפסו לי את העין ואני רוצה שתכירו את:

StockSnap

האתר מבטיח לספק מאות תמונות חדשות כל שבוע, מה שהופך אותו לאתר מתאים לכל מי שמחפש תמונות חדשות שלא נעשה מהן שימוש מקודם.

יש מגוון רחב של קטגוריות בחלק העליון של העמוד במידה ואתם מחפשים דברים ספציפיים כמו אוכל או צמחים. יש גם קטגוריות לפי מצב הרוח כמו עצב או שמחה.

Burst
אתר נפלא מחברת שופיפיי המפורסמת שמכיל בתוכו תמונות באיכות גבוהה. צלמים מכל העולם תורמים את התמונות שלהם לקולקציה של האתר והמבחר מאוד מגוון.
Pikwizard

האתר דומה מאוד לשאר האתרים בתחום. בחלק הלעיון ניתן למצוא את תפריט קטגוריות ושדה חיפוש.

ניתן להשתמש גם במסננים על מנת למצוא את התמונות הרלוונטיות עבורכם. מה שמפריד את האתר הזה מאחרים הוא קטגוריה נוספת של סרטוני וידאו.

Stockvault

לאתר זה יש למעלה מ-150 אלף תמונות ובכל שבוע מתווספות תמונות חדשות לקולקציה. עם כמות רחבה של אפשרויות ניתן יהיה למצוא כל תמונה ששתתאים עבור הפרוייקט שלכם.

חשוב רק לשים רק שיש באתר מספר סוגים של רשיונות כמו לשימוש מסחרי ולשימוש לא מסחרי.

LifeofPix
האתר לייף אוף פיקס מציג את התמונות בגישה שהיא שונה מאתרים אחרים. האתר מכיל בתוכו קהילה שמעודד צלמים לשתף את היצירות שלהם ולהעריך אחד את השני.

בכל שבוע האתר בוחר אחד מהחברי קהילה ומעניק לו תואר “צלם של השבוע” ומשתף את היצירות שלו, ערוצי סושיאל ואת הפרטים ליצירת קשר.

מאגרי תמונות ישראלים

חוץ משאטר-סטוק, המציע תמונות גם מאוד ישראליות באופיין, רוב המאגרים יתקשו בלספק לכם תמונות באמת אותנטיות.

במידה ואתם מובילים קמפיינים המיועדים לקהל יעד ישראלי בלבד, כנראה שתצטרכו לשלם על חבילה (לפחות בסיסית של בערך 30$). הקליקו על הלינק הבא בכדי להתרשם מתמונות אותנטיות באתר שאטר-סטוק.

עבור חלק מהאנשים, האתרים הבינלאומיים פחות מספקים את מה שצריך וקיים צורך ממשי בתמונות אמינות של רקע ישראלי, מכוניות נפוצות בארץ, תמונות תרבות ישראלית, פרצופים ישראלים ועוד.

במידה ואתם זקוקים לשירות של אתרי תמונות ישראלים באופן ספציפי, קיימים מספר אתרים כאלו וביניהם, תוכלו למצוא את:
פיקיוויקי
אתר סך הכל די נחמד המציע תמונות ישראליות, איכויות טובות וגבוהות וההורדה היא חינמית בתמורה לקרדיט לצלם. במידה ואתם זקוקים לתמונות ממתגות וחזקות המשדרות אופי וסגנון בינלאומיים ומובילים, כנראה שמעט תתקשו לאתר אותן כאן, אך שווה ניסיון.
אתר תמונות ישראלי
מאגר תמונות הקשורות ביהדות, מסורת ותורה, תשמישי קדושה, חופה ועוד. האתר מציע מאגרי תמונות של למעלה מ-20,000 תמונות בתשלום ולעיתים גם בחינם. לא קיימת כאן התמקדות בשיווק כללי, אך כן תוכלו לאתר פה תמונות אשר יכולות לשמש אתכם במכירת ושיווק מוצרי יהדות ותשמישים שונים.

אין ספק שהרשת מציעה אין-סוף אפשרויות ואופציות למתג ולשווק כל מוצר שאנו רק חפצים. רק קצת לחפש והנה מצאתי לכם עוד כמה מאגרי תמונות אשר שווים התייחסות. ארחיב עליהם מעט פחות בכדי לא להתיש אתכם, אבל אתם מוזמנים לבקר גם בבאים:

האם כדאי גם לשלם לפעמים?

שאלה מצוינת! – ולא בגלל שאני בעצמי העליתי אותה 😊. לעיתים רבות, ניתן ואף כדאי ורצוי לרכוש תמונות ברשת. כאשר מדובר בתמונות מאוד שיווקיות או מאוד ספציפיות לנישות ממוקדות (כמו למשל: תמונות עבור חופת חתונה יהודית), אתם לרוב תמצאו את עצמכם משלמים כמה שקלים עבור חבילה בסיסית כזו או אחרת הכוללת, בדרך כלל, 10 תמונות ועולה בערך 30 דולר.

מאגרי תמונות בתשלום

אם כבר החלטתם לתרום לטובת העניין כמה דולרים, אז אתרים נפלאים להוריד מהם תמונות מאוד איכותיות וממוקדות הם:
שאטרסטוק

אין מה להגיד, פשוט אתר מצוין והוא אחד מהמובילים כיום בתעשייה של תמונות חינם. הוא מציע חבילות בסיסיות, מתקדמות ועוד.

אפשר למצוא בו את כל סוגי התמונות וכמעט בכל סוגי הנישות תוכלו לאתר את מבוקשכם הדיגיטלי. אמנם יעלה לכם כמה שקלים בכיס, אך בהחלט שווה את זה, אתם מקבלים פה איכות, רבותיי.

Depositphotos

עוד אתר מעולה בעל אותם טווחי מחירים בערך כמו שאטר-סטוק, המאפשר תמונות באיכויות גבוהות. אמנם אתר זה קצת פחות מוכר מאשר מאגרי תמונות חינם אחרים, אך לרוב תוכלו לאתר כאן בדיוק את מה שאתם צריכים.

שימו לב, ניתן לסייר באתרים ולהחליט אם בכלל אנחנו מעוניינים לשלם. לרוב, כאשר נרצה להוריד ללא תשלום תמונה כזו או אחרת, נוכל להוריד אותה עם סימן-מים מוטבע על גביה, דבר אשר לא מאפשר שימוש חוזר וקובע זכויות יוצרים. במידה ונרצה להיפטר מסימן-המים, נצטרך להעביר את

האשראי ולקזז כמה שקלים מהכיס, לרכוש חבילה בסיסית ולקבל את אשר נפשנו חושקת בו.

כל האייקונים ואמוג׳י שאתם רק חפצים בהם במקום אחד.

כלי מאוד מעניין שנתקלנו בו, מדובר באתר המייצר תמונות פיקטיביות בעזרת אלגוריתם של אינטליגנציה מלאכותית ומספק לכם תמונות של אנשים אשר נראות אמיתיות לחלוטין, אך מורכבות בעזרת אינטליגנציה מלאכותית ובעת השימוש בתמונות הללו, למעשה אין מי שיתבע זכויות יוצרים, היות והאנשים האלו בכלל לא קיימים! איך זה עוזר? – לדוגמה: זה כלי נהדר עבור מי מאיתנו הנזקק לייצר פרופילים ברשתות חברתיות לשם חיזוק העסק ומיתוגו.

כאן תוכלו ליצור משהו ממש נחמד. זהו כלי אנימטורי אשר משלב אנימציה ומידע אשר מנותב לדרכים גרפיות. נסו, זה לא ניתוח מוח ודי קל להסתדר כאן אחרי למידה קצרה.
צריכים ליצור פרופילים במדיות החברתיות? מאגר תמונות זה מציע לכם את האופציה לחזק את המותג שלכם על ידי יצירת פרופילים בעלי תמונות שתשיגו כאן – המספקות מראה אמיתי ואותנטי.
דומה למאגר הראשון שנתנו כאן (וויקיפדיה סימנים) וגם מציע אייקונים רבים וגם ווקטורים עבור עיצוב.
מצריך קצת למידה, אך מדובר בכלי מצוין המספק לא מעט אפשרויות עיצוב אשר נלקחו מהפוטושופ. ברגע שהתמקצעתם קצת כאן, העולם בידיכם.
כלי מדהים המאפשר להסיר את הרקע מהתמונה בלחיצת כפתור ולחסוך זמן עבודה בפוטושופ
מאגרי תמונות חינם לא חסר באינטרנט ועליכם רק לחפשם. למזלכם, רוב העבודה התבצעה כאן בפוסט הזה, אז שיהיה לכם בהצלחה ואל תשכחו, חינם זה מצוין, אך לעיתים כדאי לשלם כמה שקלים בכדי לקבל את התוצאה המושלמת שאנו מחפשים.

כל תעשייה חייבת הכנסה בכדי להתקיים ולהמשיך להתקדם הלאה וכך גם מאגרי התמונות. ראיתם משהו שאהבתם? תמונה שקולעת בול עבורכם? מצוין! – אל תהססו לשים כמה שקלים על העניין ולהיות מבסוטים. בהצלחה!
תודה על זמנך ⏳ מקווה שנהנת לקרוא 🙏
כותב הבלוג - דן קבקוב
דן קבקוב

מאוהב בשיווק דיגיטלי משנת 2012. מנכ״ל סוכנות דן דיגיטל. מרצה בתחום ויזם בנשמה.

רוצה להגדיל מכירות בעסק שלך?
הרשמו לניוזלטר:

קבלו טיפים, מאמרים מקיפים, עדכונים והטבות חמות לפני כולם. בלי ספאם.

הרשמו לניוזלטר:

קבלו טיפים, מאמרים מקיפים, עדכונים והטבות חמות לפני כולם. בלי ספאם.

נהנתם לקרוא? שתפו
מעוניינים בשירותי שיווק דיגיטלי?

בואו לראות את השירות שלנו